سپیدان ـ نورآباد

مسافرت و جاده های دیدنی ایران

سپیدان و نورآباد از شهر های شمالی استان فارس هستند که شما می توانید از آن ها برای تردد های بهاری خود استفادع کنید. البته این جاده و مسیر در فصول مختلف زیبایی خاص خود را دارد . دیدنی های این مسیر دشت ارژن ، دشت برم، سپیدان سر سبز و جاده دیدنی آن است. مزرعه های کشاورزی سر سبز و گل های تازه شکفته هم به دیدنی های این مسیر می افزاید.
انواع پوشش های گیاهی درختان نیز حیرت انگیز است. 

 کرند غرب ـ بابایادگار

مسافرت و جاده های دیدنی ایران

این جاده  از دیدنی های کرمانشاه است که در مسیری کوهستانی دست در دست هم داده و زیبایی را خلق کرده است. طبیعت بکر این منطقه روح نواز است. جنگل های بلوطی و تپه های خوش رنگی که در این مسیر می بینید حسابی لذت بخش است.

گردنه حیران

مسافرت و جاده های دیدنی ایران

این گردنه نیز طبیعیتی زیبا دارد که از بکر ترین مناطق ایران است. این مسیر در واقع بین اردبیل و آستارا قرار دارد که هر ساله تعداد زیادی مسافر مکان تردد خود را از آن شروع می کنند. دره های سر سبز، جاده های زیبا، در ختان و گونه های متفاوت گیاهی زیادی در این مکان می توانید ببیینید که بسیار جذابند و طراوت خاصی دارند.

 

اسالم ـ خلخال

مسافرت و جاده های دیدنی ایران

این جاده سر سبز هم برای ارتباط بین گیلان و اردبیل ساخته شده که واقعا زیباست و دو استان زیبای سر سبز و بکر ایران را به هم متصل می کند. بسیاری از مردم مناطق مربوطه از این جاده برای پیاده گردی استفادع می کنند و مهمترین بخش این جاده را همیشه پیاده گرد های حرفه ای طی می کنند

جم ـ فیروزآباد

مسافرت و جاده های دیدنی ایران

جاده دیدنی جنوب کشور جاده ای وسیع و دیدنی جم فیروزآباد است که استان فارس را به عسلویه و خلیج فارس بسیار نزدیک کرده است. ابتدای این جاده کوهسارهای زیبایی می توانید ببینید و در ادامه طبیعت زیبا را می توانید مشاهده کنید. رودخانه های زیبا و دشت های سرسبز می تواند تصویری جدید از مناظر دیدنی ایران را به شما نشان دهد.

باز نشر : مسیرهای مسافرت